Bu yazımda ioncube ile şifrelenmiş olan php dosyalarından bahsedeceğim. Bu yöntem aslında emek hırsızlığının önüne geçmek için yapılmış bir engel ancak günümüzde bu durumu o kadar abartan insanlar var ki ücretsiz bir dosyayı bile paylaşırken sırf kendi reklamları olsun diye dosyayı ioncube kullanarak şifreliyorlar ve öyle dağıtıyorlar. Bunun önüne geçmek için bir program yardımıyla yöntem göstereceğim.

WordPress iç seo için linkleme önemlidir. Linklemenin de iyisi ve kötüsü var. Sitenize verdiğiniz linkler sıkıntı olmayabilir fakat bu emek avcılarının paylaştığı herhangi bir dosyayı kontrol etmeden kullanırsanız içine şifreleyerek koydukları gereksiz linkler yüzünden sitenizde yükselemez ve verdiğiniz emekler boşa gider.

Ioncube kullanılarak şifrelenmiş dosyanın şifre kırma işlemi idezender programı ile oluyor. idezender’ıburadan indirebilirsiniz.

Programı indirdikten sonra dosyaları zipten çıkarıp şifreli php dosyasını ENCODED klasörünün içine kopyalıyoruz. Daha sonra idezender.exe dosyasını çalıştırıyoruz ve DeZend Directory butonuna tıklıyoruz. Program “OK” uyarısını verdikten sonra kapatıp DECODED klasöründen çözülmüş dosyayı alıyoruz ve içinden zararlı kodları temizleyip sunucumuza atıyoruz kullanıyoruz. İşte işlem bu kadar basit. Kolaylık olması için videolu anlatım da ekliyorum.

Video Anlatım

5 yorum

  1. yaptım ama olmuyor decoder dosya boş oluyor.
    sadece kırdığını söyleyen bir log.txt var kaydettiği gönderdiği bir yerde yazmıyor

  2. malesef defalarca denedim olmuyor sadece log doyası var acaba yönetici olarak çalıştırsam olurmu oda olmadı… program güncelliğini yitirmiş.

Bir cevap yazın